Fazowanie szkła

Fazowanie szkła – Centrum szkła i hurtownia szkła budowlanego

Centrum obróbki szkła oferuje fazowanie szkła. Szyby i lustra fazowane o różnych szerokościach stanowią niezwykle atrakcyjne wykończenie, które doskonale komponuje się z drzwiami oraz podnosi walory estetyczne mebli.

Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy nadaje elementom szklanym bardzo elegancki i stylowy wygląd.

Fazowanie szkła i luster:
Fazowanie szkła lub luster najczęściej stosuje się jako element wystroju wnętrz, znajduje ono zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz ściankach działowych, a także innych składnikach, w których liczy się niepowtarzalny efekt końcowy.

Zadaniem procesu fazowania jest wyrobienie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, inaczej ujmując w wyniku przebiegu fazowania następuje załamanie powierzchni szkła, dzięki czemu osiągamy niezwykły i przykuwający uwagę rezultat wizualny.

Formy fazowania i rodzaj szkła:
Staranność fazowania i walory estetyczne, a także możliwość zastosowania tej metody na różnego rodzaju szkle (m.in. szkło bezbarwne, refleksyjne, antisol) sprawiają, że jest niezwykle pożądana oraz z powodzeniem wykorzystywana w przemyśle meblarskim.

Centrum szkła Elmar proponuje Państwu wykonanie fazy o różnych szerokościach na lustrach i szkle. Realizujemy również zamówienia na fazowanie po obu stronach szkła, a także fazy podwójne (o dwóch różnych płaszczyznach załamania).

Fazowanie szkła z dokładnością obróbki 0,3- 0,5 mm:

Maksymalna szerokość fazy:
» dla szkła 3 mm – 15 mm
» dla szkła 4 mm – 25 mm
» dla szkła 5 mm – 35 mm
» dla szkła 6 mm i więcej – 40 mm

Kąt fazy od 0 do 60 stopni
Standardowo fazowanie zakończone jest polerowaniem krawędzi ze szlifem