Forum o szkle

Czyszczenie szyby kominkowej

Czyszczenie szyby kominkowej
« dnia: Luty 13, 2008, 05:30:52 pm »
Czyszczenie szyby kominkowej

Aby cieszyć się wysoką jakością szyby kominkowej Robax należy przed pierwszym użyciem oczyścić ją przecierając wilgotną ścierką. Następnie powinno się wypolerować szkło przy użyciu specjalnego płynu do szyb kominkowych. Można także użyć płynu do czyszczenia ceramicznych płyt kuchennych. Po wykonaniu tych czynności na naszej nowo zakupionej szybie kominkowej wytworzy się specjalna warstwa ochronna, która ułatwi utrzymanie szyby w czystości.

Jednak w miarę upływu czasu na naszej szybie pojawią się większe zabrudzenia takie jak sadza, zadymienia, pył czy tłuszcz. Dlatego też warto zastosować specjalistyczny płyn do czyszczenia kominków. Nie działają one agresywnie na szybę. Nie doprowadzają także do korozji szkła, ponieważ nie zawierają substancji żrących. Zalecane jest regularne stosowanie takiego płynu aby uniknąć uporczywych i ciężkich do zmycia zabrudzeń.

Zabrudzoną powierzchnię należy obficie spryskać preparatem i pozostawić w zależności od rodzaju preparatu na 5 do 15 minut. Potem należy przetrzeć suchą szmatką i gotowe. W przypadku gdy preparat zaschnie na powierzchni szyby należy wytrzeć suchą szmatką co się da a potem dodatkowo przetrzeć wilgotną ścierką i wytrzeć do sucha.

Po takich zabiegach nasza szyba kominkowa znowu lśni jak nowa.


« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 06:00:43 pm wysłana przez agnieszka rudnicka »

Odp: Czyszczenie szyby kominkowej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:18:36 pm »
Próbowałem czegoś takiego i niestety szybka nie jest tak piękna jakbym tego chciał.. co można jeszcze zrobić ?

Piotr Wałuszko

  • *****
  • 251
  • Szkło z charakterem
    • Email
Odp: Czyszczenie szyby kominkowej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:33:27 pm »
Podstawa to odpowiednio sezonowane drewno