Forum o szkle

Gwarancja na szkło kominkowe?

Gwarancja na szkło kominkowe?
« dnia: Luty 14, 2013, 03:54:03 pm »
Tych z Państwa, którzy są zainteresowani otrzymaniem gwarancji na zakupioną szybę kominkową informujemy, iż producent nie udziela gwarancji na szkło. Posiada jednak atest potwierdzający wytrzymałość termiczną na 800 stopni Celsjusza oraz najwyższą jakość jego wykonania.
 
Osoba mocująca szybę bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie montażu, dlatego należy skorzystać z usługi specjalisty, który zamocuje szybę przy zachowaniu wszystkich wymaganych reguł. Tylko poprawny montaż szkła kominkowego zabezpieczy szkło przed pęknięciem podczas korzystania z paleniska.

Przypominamy, iż podczas mocowania szyby kominkowej należy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim w trakcie montażu szyby należy zwrócić uwagę, by nie była ona maksymalnie dokręcona do drzwiczek kominka, gdyż ze względu na, zaistniałe w trakcie użytkowania paleniska, rozszerzanie się metalu może ona ulec zniszczeniu. Z tego samego powodu szkła nie można przykręcać bezpośrednio do podłoża metalowego – zaleca się umieszczenie taśmy kominkowej pod zaciskiem oraz pod podłożem.

Istotne jest również, by do montażu szyby kominkowej nie używać uszczelniacza o odporności do 1250°C, który nie jest spoiwem elastycznym. Zamiast niego zastosować można silikon np. odporny na temperaturę 315°C. Dane dotyczące zakresów temperaturowych są przykładowe i zostały przyjęte na podstawie preparatów marki Selena (seria Tytan).

Więcej o tym, jak prawidłowo zamontować szybę kominkową, możecie Państwo przeczytać na naszym forum w wątku Montowanie szyby kominkowej przy pomocy zestawu naprawczego.