Forum o szkle

Montowanie szyby kominkowej przy pomocy zestawu naprawczego

Piotr Wałuszko

  • *****
  • 251
  • Szkło z charakterem
    • Email
Montowanie szyby kominkowej przy pomocy zestawu naprawczego
« dnia: Luty 19, 2008, 11:18:58 pm »
Aby móc cieszyć się ciepłem domowego ogniska należy zadbać o szczelność naszego kominka.
Do tego celu posłużą nam zestawy montażowe oferowane przez firmę MyGlass. Z naszymi zestawami wymiana szyby kominkowej jest dziecinnie prosta.

W swojej ofercie posiadamy :


*zestaw naprawczy sznur 6 mm i klej

*zestaw naprawczy taśma samoprzylepna 2 mm


Co wchodzi w skład zestawu naprawczego?
Sznur jest okrągły, dostępny w różnych grubościach od 6 mm do 14 mm i długości 2,5 m. Taśma jest płaska i samoprzylepna. Wykonany jest z wysokiej jakości włókna ceramicznego, bezazbestowego. Dodatkowo dołączony jest klej lub silikon w zależności od wybranego zestawu. Zaś taśma uszczelniająca jest o grubości 2 mm i posiada bardzo trwałą warstwę kleju.

Czynności przygotowawcze do zamontowania szyby kominkowej
Przed przystąpieniem do montowania szyby kominkowej należy oczyścić drzwiczki z pozostałości starego sznura bądź silikonu. W przypadku wymiany starej szyby na nową powinno się wcześniej odkręcić starą szybę, gdyż może być zapieczona i wtedy trzeba będzie poświęcić na to więcej czasu np. polewając zapieczone śruby coca-cola :-). Gdy już odkręcimy i dokładnie oczyścimy drzwiczki możemy przystąpić do właściwego montowania szyby kominkowej przy pomocy zestawu naprawczego.

Właściwy montaż
Na oczyszczone drzwiczki nakładamy warstwę kleju lub silikonu. Następnie dopasowujemy sznur i mocno dociskamy. W przypadku zestawu z taśmą postępujemy podobnie z tym, że nie jest konieczne użycie kleju czy silikonu. Tak zamontowany sznur pozostawiamy do wyschnięcia na trzy, cztery godziny. Po użyciu naszego zestawu naprawczego nasz kominek uzyskuje nowy blask i znów możemy się cieszyć jego użytkowaniem przez długi czas
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2019, 11:25:46 pm wysłana przez Piotr Wałuszko »

Piotr Wałuszko

  • *****
  • 251
  • Szkło z charakterem
    • Email
Odp: Montowanie szyby kominkowej przy pomocy zestawu naprawczego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 09:21:10 pm »
Należy pamiętać, iż dobrze zamontowana szyba powinna być tak osadzona aby mogła swobodnie się poruszać. Szkło kominkowe nie posiada zdolności rozszerzania liniowego, natomiast stal z drzwiczek się rozszerza. W przypadku mocnego zaciśnięcia - szyba kominkowa może się uszkodzić po pierwszym paleniu.

Bardzo częstym błędem jest stosowanie uszczelniacza kominkowego do montowania szyb. Ten produkt nie nadaje się - twardnieje i powoduje podobną sytuację jak mocno ściśnięta szyba.

Należy odizolować każdą część metalową, która dotyka szybę z każdej strony.