Forum o szkle

Szklana podłoga

Szklana podłoga
« dnia: Luty 21, 2008, 08:26:13 pm »
Szklana podłoga

W nowoczesnych wnętrzach bardzo ciekawym dodatkiem rozjaśniającym wnętrze jest szklana podłoga. Szklana podłoga będzie nam długo służyła jeśli ułożymy ją z grubego szkła co najmniej 2 cm. Można ją wykonać z tafli szklanych o bardzo dużej grubości, często klejonych, kolorowych lub przejrzystych. Bardzo dobry efekt uzyskamy po zastosowaniu szkła lodowego. Dodatkowo szklaną taflę można podświetlić od spodu co sprawi, że uzyskamy efekt zapierający dech w piersiach.

Szklana podłoga daje możliwość puszczenia wodzów fantazji i stworzenia własnej kompozycji. Oprócz podświetlenia można pod szklaną taflę wsypać kamienie lub nadmorski piasek i muszelki, które będą nam przypominać o minionych wakacjach. Możliwości jest wiele a to na co się Państwo zdecydujecie zależy wyłącznie od Was. Bogata paleta wariantów dekoracyjnych na posadzce stwarza nowe możliwości. To jedna z niewielu technik, w których wzorzystość i barwność podłogi może stać się atutem.

W przypadku zastosowania szklanej podłogi bogatej w kolory lub wzory pozostałe elementy aranżacji powinny pozostać stonowane. Jeśli zaś nasza kuchnia obfituje w kolorowe meble należy wybrać podłogę bezbarwną. Zapewni ona niepowtarzalny urok.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 09:59:34 am wysłana przez Piotr Wałuszko »

Piotr Wałuszko

  • *****
  • 251
  • Szkło z charakterem
    • Email
Odp: Szklana podłoga
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2008, 09:45:59 pm »
Zdjęcia przykładowych realizacji: