Forum o szkle

szkło lodowe

szkło lodowe
« dnia: Styczeń 22, 2008, 10:49:35 am »
Szkło lodowe ma postać tafli szklanej, która na pierwszy rzut oka różni się od zwykłego szkła budowlanego tym, że jej struktura została rozbita wewnątrz przy zachowaniu gładkiej i nienaruszonej powierzchni. Szkło lodowe składa się z trzech zespolonych ze sobą warstw. Dwie zewnętrzne warstwy to przezroczyste tafle szkła. Warstwa wewnętrzna (środkowa) jest również przezroczystą, ale rozbitą taflą szklaną, zastosowaną w celu uzyskania efektu potłuczonej szyby. Wszystkie warstwy połączone są za pomocą żywicy.
Szkło lodowe produkuje się w różnych kolorach - pożądaną barwę nadaje się jednej spośród warstw (poprzez zastosowanie szkła barwionego w masie) albo spoiwu, które łączy wszystkie warstwy (poprzez dodanie odpowiedniego barwnika do żywicy). Dzięki użyciu szkła barwionego (antisolu) jako warstwy ulegającej hartowaniu i rozbiciu, uzyskuje się jednolity, delikatny kolor szkła lodowego. Jest to szkło zaliczane do grupy  bezpiecznych.

Szkło lodowe
powstaje dzięki technologii laminowania i jest szkłem bezpiecznym. Najczęściej jest zespolone na żywicy z trzech szkieł FLOAT o grubości: 8/6/8 mm. Od góry i od dołu znajduje się szkło odprężone. Jako szkło międzyblatowe stosuje się zaś szkło dobrze zahartowane z przeznaczeniem na "drobną siatkę spękań".
Po uderzeniu w to szkło pęka ono na drobne kawałki, dając tzw. Efekt szkła "tłuczonego" lub "lodowego". Żywica wykorzystana do klejenia takiego szkła może być zabarwiona na różne kolory.

Zastosowanie szkła lodowego:
*blaty stołów
*blaty barów
*elementy dekoracyjne wnętrz

Przykład szkła lodowego:

« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 07:20:23 pm wysłana przez Piotr Wałuszko »