szkło zespolone

Szkło zespolone

Szyba zespolona to trwały, hermetyczny układ dwu lub więcej tafli szkła oddzielonych ramką dystansową. W przestrzeni międzyszybowej zamknięte jest osuszone powietrze lub gaz.

Gwarancję, że powietrze zamknięte pomiędzy szybami jest wolne od wilgoci, daje nam wypełnienie ramki dystansowej sitem molekularnym – silnym środkiem higroskopijnym w postaci granulatu. Szyby połączone są z ramką dystansową na całej długości obrzeża materiałami klejąco-uszczelniającymi, co zapewnia szczelność układu, minimalizując dopływ pary wodnej do jego wnętrza.

Szyby zespolone – elegancka prostota lub oryginalny kształt

 

Ozdobą szyb zespolonych mogą być szprosy wewnątrzszybowe w różnych kolorach tworzące proste formy geometryczne lub złożone konstrukcje siatek. Szyby można wykonywać w dowolnych nietypowych kształtach – koła, owale trapezy itp.

Charakterystyka i rodzaje szyb zespolonych

Szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym (ciepłochronne)

Charakterystyka i zastosowanie.
Szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym ograniczają wypływ energii cieplnej z pomieszczeń na zewnątrz. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa (B) napylona na szkło float (A) przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, zapobiegając przenikaniu ciepła na zewnątrz.

W efekcie dla użytkownika oznacza to zmniejszenie nakładów poniesionych na ogrzewanie pomieszczeń, podniesienie komfortu cieplnego, a także ochronę naszego wspólnego środowiska. Na przykład szyba zespolona o budowie: szkło niskoemisyjne miękkopowłokowe 4mm/Argon/float 4mm charakteryzuje się współczynnikiem U=1,1 [W/m2 x K]

Budowa szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym:

A – szkło float
B – powłoka niskoemisyjna
C – uszczelnienie butylem lub hot-meltem
D – absorbent pary wodnej
E – ramka dystansowa

Szyby zespolone ze szkłem warstwowym (bezpieczne, antywłamaniowe)

Charakterystyka i zastosowanie.
Szyby zespolone ze szkłem warstwowym mają za zadanie chronić użytkowników przed poranieniem odłamkami w przypadku pęknięcia, stłuczenia lub próby włamania. Cechą charakterystyczną szkła warstwowego jest połączenie składowych tafli szkła folią PVB na całej ich powierzchni. Zależnie od budowy wyróżniamy różne rodzaje szkieł warstwowych i w związku z tym różne klasy odporności na przebicie.

Na przykład:

• szkło bezpieczne ( 2 x float 3mm + 1 warstwa folii ) klasa O2
• szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 2 warstwy folii ) klasa P2
• szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 4 warstwy folii ) klasa P4

Szyby zespolone ze szkłem ornamentowym

Charakterystyka i zastosowanie.
Szyby o zmniejszonej przejrzystości wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni. Posiadają walory dekoracyjne i użytkowe, stanowią przegrodę wzrokową w ściankach działowych i drzwiach. Występując w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Szyby zespolone ze szkłem samoczyszczącym – Nowość !

Charakterystyka i zastosowanie.
Pilkington Activ™ to szkło pokryte od zewnątrz specjalną twardą powłoką, o wyjątkowym podwójnym działaniu (dual action). Pod wpływem działania światła dziennego w powłoce zachodzą dwa rodzaje reakcji chemicznych.

» Po pierwsze, zachodzi na niej reakcja fotokatalizy. Naturalne promienie ultrafioletowe światła dziennego powodują, że powłoka reaguje chemicznie z pojawiającymi się na niej zabrudzeniami organicznymi, utleniając je i uwalniając z powierzchni szkła nawet w najbardziej pochmurne dni.

» Po drugie, hydrofilowe właściwości powłoki sprawiają, że szkło przyciąga wodę. Woda spływa po powierzchni równą warstwą i nie tworzy na niej osobnych kropel. Tym sposobem uwolnione w pierwszym etapie drobiny brudu łatwo i skutecznie zmywa zwykły deszcz.