Szlifowanie szkła

Szlifowanie szkła – Centrum szkła i hurtownia szkła budowlanego MyGlass

Centrum obróbki szkła MyGlass wykonuje różnego rodzaju szlify na szkle. Dzięki posiadanym przez nas profesjonalnym maszynom szklarskim, gwarantujemy Państwu najwyższą jakość wykonywanych usług oraz satysfakcjonujący ostateczny efekt kształtu szlifu.

Szlifowanie szkła i walory szlifu:
Szlif na szkle stosowany jest głównie do estetycznego wygładzenia elementów widocznych, zapewnia on atrakcyjne i zarazem bezpieczne wykończenie krawędzi tafli szkła. Możliwość zastosowania różnorodnych rodzajów szlifów oraz ich kształtów pozwala na efektowną formę prezentacji szklanych powierzchni takich jak np. blaty i półki.

Staranność szlifu i jego walory wizualne, a także możliwość zastosowania go na różnego rodzaju szkle sprawiają, że jest niezwykle pożądany oraz z powodzeniem wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Najczęściej stanowi element dekoracyjny mebli lub składnik uzupełniający szeroką gamę artykułów wyposażenia wnętrz.

Wykończenie i kształty szlifów szkła:
Centrum szkła MyGlass oferuje obróbkę krawędzi szlifem wypolerowanym lub matowym. Kształt szlifu jest odpowiednio dostosowany do grubości szkła. Standardowo wykonywany jes szlif trapezowy. Zgodnie z życzeniem Klienta szkło może być szlifowane na c-kant (kształt szlifu jest zbliżony do litery C) lub na trapez (szlif jest wówczas prosty i ma lekko ścięte krawędzie).

Przedstawiamy szlif trapezowy oraz półokrągły: