Szkło lodowe

Szkło lodowe ma postać tafli szklanej, która na pierwszy rzut oka różni się od zwykłego szkła budowlanego tym, że jej struktura została rozbita wewnątrz przy zachowaniu gładkiej i nienaruszonej powierzchni. Szkło lodowe składa się z trzech zespolonych ze sobą warstw. Dwie zewnętrzne warstwy to przezroczyste tafle szkła. Warstwa wewnętrzna (środkowa) jest również przezroczystą, ale rozbitą taflą szklaną, zastosowaną w celu uzyskania efektu potłuczonej szyby. Wszystkie warstwy połączone są za pomocą żywicy.

Szkło lodowe produkuje się w różnych kolorach – pożądaną barwę nadaje się jednej spośród warstw (poprzez zastosowanie szkła barwionego w masie) albo spoiwu, które łączy wszystkie warstwy (poprzez dodanie odpowiedniego barwnika do żywicy). Dzięki użyciu szkła barwionego (antisolu) jako warstwy ulegającej hartowaniu i rozbiciu, uzyskuje się jednolity, delikatny kolor szkła lodowego. Jest to szkło zaliczane do grupy bezpiecznych.

Szkło lodowe powstaje dzięki technologii laminowania i jest szkłem bezpiecznym. Najczęściej jest zespolone na żywicy z trzech szkieł FLOAT o grubości: 8/6/8 mm. Od góry i od dołu znajduje się szkło odprężone. Jako szkło międzyblatowe stosuje się zaś szkło dobrze zahartowane z przeznaczeniem na “drobną siatkę spękań”.

Po uderzeniu w to szkło pęka ono na drobne kawałki, dając tzw. Efekt szkła “tłuczonego” lub “lodowego”. Żywica wykorzystana do klejenia takiego szkła może być zabarwiona na różne kolory.

Zastosowanie szkła lodowego:

  • blaty stołów
  • blaty barów
  • elementy dekoracyjne wnętrz

Przykład szkła lodowego:

Balustrady szklane

Nasze balustrady Nasza firma oferuje państwu balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne według projektu przez nas opracowanego lub dostarczonego przez państwa. Wykonujemy balustrady na specjalne zamówienia

Czytaj więcej »

Szklany ekran w kuchni

Na zdjęciu mamy szklany ekran zamocowany między szafkami w kuchni. Jak widać szklany ekran można dodatkowo podświetlić za pomocą diod LED. Na wszystkich fotografiach mamy

Czytaj więcej »