Szkło zbrojone

szkło zbrojone

Jeśli szczególnie cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa, polecamy wykorzystanie szkła zbrojonego. Z uwagi na swoje cechy charakterystyczne jest ono doskonałym, rozwiązaniem stosowanym zarówno do szklenia hal, jak i dachów, świetlików, drzwi oraz pomniejszych elementów wystroju wnętrz.

Chcesz zamówić szkło zbrojone?

Napisz do nas e-mail a szybko zamówisz odpowiednie dla Ciebie i Twoich potrzeb szkło. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16.

Dzięki nam zyskujesz

 1. kompleksowe podejście – fachowe doradztwo konsultantów, możliwy dowóz i – w razie potrzeby – przecięcie tafli szkła zbrojonego tak, by umożliwić Ci transport własny
 2. szkło wybrane zgodnie z Twoimi wymaganiami
 3. najwyższą jakość wykonania
 4. korzystne ceny
 5. bezpieczną dostawę z bardzo dobrze zabezpieczonym szkłem
 6. możliwie szybki czas realizacji zamówienia
 7. możliwość odbioru osobistego w siedzibie naszej firmy
 8. bezpieczne zakupy u firmy działającej na rynku od 2009 roku

Trwa wczytywanie

 • Dostępna grubość szkła:
  • 6 mm
 • Dostępne wymiary tafli:
  1. 2040 mm x 1260 mm
  2. 2040 mm x 1860 mm
  3. 2040 mm x 2520 mm
  4. 3350 mm x 1850 mm

Masz pytania odnośnie szkła zbrojonego?

Sprawdź czy nie czekają na Ciebie odpowiedzi na nie, w naszych najczęściej zadawanych pytaniach – FAQ, w dziale dotyczącym szkła zbrojonego.

Ważne informacje

Płatność za szkło przelewem bankowym lub na miejscu wyłącznie gotówką.

Odbiór możliwy na terenie Wrocławia, na ulicy Rękodzielniczej 14 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16.

Prosimy o przemyślane zakupy. Nie ma możliwości zwrotu produktów wykonanych na wymiar.

szkło zbrojone

Czym jest szkło zbrojone?

Jest to rodzaj szkła bezpiecznego. Produkuje się je metodą walcowania z wtopieniem do jej wnętrza kwadratowej siatki. W przypadku jego pęknięcia nie następuje rozprysk małych kawałków szkła. Dzieje się tak dzięki temu, że szkło zbrojone posiada wewnątrz wtopioną siatkę metalową o oczkach kwadratowych wielkości 12,7 mm. Siatka jest wykonana z drutu stalowego, który zwiększa wytrzymałość szkła.

Funkcje szkła zbrojeniowego

Pełni funkcję ochroną. Dzięki takiemu wzmocnieniu szkło zbrojone nadaje się także do przeszkleń dachów i spokojnie może utrzymać obciążenie spowodowane śniegiem, wiatrem lub deszczem. Jest odporne na uderzenia i sprawdza się w sytuacji wstrząsu czy pożaru. Można je stosować jako alternatywę dla szkła VSG.

Może pełnić też funkcję dekoracyjną. Nadaje wtedy niebywale oryginalny – surowy, industrialny styl.

Specyfikacja szkła zbrojonego

Sprzedawane jest w taflach o różnych wymiarach, w związku z czym możesz zdecydować się na format najlepiej przystający do Twoich potrzeb. Poniżej opisano szczegółowe parametry szyb zbrojonych znajdujących się w ofercie.

szkło zbrojone
 • Bezpieczne – chroni przed skaleczeniami i włamaniem
 • Ognioodporne
 • Wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych
 • Kolor szkła zbrojonego – bezbarwne, lekko zielonkawe
 • Nie zniekształca obrazu za szkłem

Szkło zbrojone należy do kategorii tzw. szkieł bezpiecznych co oznacza, że w przypadku rozbicia nie rozpadnie się na ostre kawałki, które mogłyby stanowić zagrożenie dla przebywających w pobliżu osób. Szyby tego typu powstają poprzez wtopienie w jego taflę siatki wykonanej z drutu stalowego. Dzięki temu procesowi szyba zbrojona jest niezwykle wytrzymała nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych.

Co szczególnie istotne, szkło zbrojone jest szkłem ognioodpornym. Dzięki swoim właściwościom może powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru. Ponadto tafla pod wpływem płomieni nie rozpisuje się, co czyni ją doskonałym materiałym do produkcji drzwi oraz ścianek działowych.

Zastosowanie szkła zbrojonego

Szkło zbrojone znalazło szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym, do szklenia hal i świetlików a także przeszkleń dachowych o zwiększonych wymogach bezpieczeństwa. Mimo to najczęściej stosuje się je do wystroju wnętrz: jako element dekoracyjny szafek, blatów kuchennych, przeszklenia drzwi i okien oraz balustrad. Można je zastosować też jako zewnętrzne ścianki działowe.

Rodzaje szkła zbrojonego

Wyróżniamy dwa rodzaje szkła zbrojonego – polerowane i zwykłe.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie,
ponieważ wykonujemy go w ściśle określonym wymiarze
oraz dopasowaniu do Twoich upodobań.
Dlatego skontaktuj się z nami, by otrzymać informacje
o szczegółowych cenach naszych produktów i oferowanych usług.