Tępienie szkła

tępienie szkła przykłady

Tępienie szkła w przeciwieństwie do szlifowania, stosowane jest w przypadku elementów, których brzegi docelowo będą niewidoczne, np. w szybach okiennych, drzwiowych, we frontach szaf itp. Polega ono na zmatowieniu krawędzi tafli, dzięki czemu jej brzegi stają się gładkie. Proces ten zapewnia głównie zminimalizowanie ryzyka skaleczenia w trakcie przenoszenia lub montażu szyby.

Ponadto, oprócz wygładzenia krawędzi tafli istnieje także możliwość stępienia jej narożników. W zależności od preferowanego kształtu oraz zaplanowanego szlifu możesz się zdecydować na wykończenie zaokrąglone lub trapezowe (o ściętych krawędziach).

Tępienie szkła – Centrum szkła i hurtownia szkła budowlanego MyGlass

Centrum obróbki szkła MyGlass realizuje usługi tępienia krawędzi szkła. Tępienie szkła stosuje się w przypadku elementów niewidocznych takich jak np. szkło okienne, które w kolejnych etapach zostaje osadzone w ramach.
Celem tego procesu jest wygładzenie krawędzi szyby, która bezpośrednio po rozłamaniu ma niezwykle ostry i niebezpieczny brzeg.

tępienie szkła
tępienie szkła

Tępienie krawędzi szkła i narożników:
Opisany przebieg obróbki krawędzi szkła jak również jego wykonanie jest bardzo istotne i zarazem niezbędne w przemyśle budowlanym. Podobnie jest w sytuacji tępienia narożników, ich bezpieczne tępienie wykonywane jest na tafli szkła, tak, aby wygładzić krawędź oraz zapewnić bezpieczeństwo podczas późniejszego montażu.

Formy tępienia narożników szkła:
Tępienie narożników szkła może przybrać formę tępienia zaokrąglonego lub trapezowego, obróbka w tym wypadku jest dostosowywana do wcześniej zaplanowanego, czy też wykonanego szlifu na szklanym panelu.

Tępienie trapezowe oraz tępienie półokrągłe:

tępienie szkła
tępienie szkła