Grawerowanie szkła i luster

grawerowanie szkła i luster

Klasyka, luksus lub uderzający efekt. Grawerowanie szkła pozwala osiągnąć jedyny w swoim rodzaju styl i nadać konstrukcji indywidualny charakter. Grawer na szkle jest możliwy do wykonania na niemal każdym jego gatunku, dzięki czemu dysponujesz szeroką i dogodną formą wyboru.

Grawerowanie na szkle można wykonać różnymi technikami, proponując odbiorcom zawsze tę, która zapewni optymalny efekt na materiale dedykowanym do obróbki. Tak naprawdę wszystko, co zlecisz, powinno na końcu pozytywnie Cię zaskoczyć. Niezależnie od użytej metody znakowania i rozmiarów projektu. Ano właśnie. Jak to jest z tym rozmiarem?

Najogólniej rzecz ujmując, możesz zamówić unikatowy, grawerowany element począwszy od małych detali ze szkła (szklanki, podstawki, wazony, kieliszki ślubne, statuetki), po spektakularne średnio- lub wielkoformatowe struktury (np. szklane tablice biznesowe z logo, ozdobne lustra, grawerowane drzwi, ściany działowe czy balustrady).

Ekskluzywny design i wyjątkowe projekty

Swoboda wyboru ozdobnego motywu jest przyjemną okazją do zaangażowania wyobraźni, ponieważ grawerowanie w szkle budzi niezwykły potencjał zdobienia. Bogata biblioteka gotowych wzorów i ornamentów pozwala sięgnąć po wcześniej sprawdzone rozwiązania. Albo… stworzyć własne.

Dlatego, jeżeli oczekujesz awangardowej natury oraz wyraźnego podkreślenia osobistego stylu, współcześnie możesz z łatwością zrealizować większość swoich lifestyle’owych projektów. Teraz ekscytujące, wyróżniające się i przyciągające wzrok dodatki, które budują oprawę wnętrza, już nie stanowią wyzwania. Niemal każdy może zafundować sobie odrobinę oryginalnych dekorów, takich jak lustra grawerowane, eleganckie kabiny w stylu glamour, zdjęcia czy napisy na szkle.

Czym charakteryzuje się szkło grawerowane?

Grawerowanie szkła polega na wycięciu w tafli wzoru o wybranym kształcie. Motyw może przybrać interesującą formę nieregularną, jak również składać się z linii prostych lub łuków. Dodatkowo, aby uwypuklić plastyczną wyrazistość kroju oraz uzyskać silniejsze wrażenie trójwymiarowości, grawery na szkle można poddać matowieniu lub polerowaniu.

Podstawowe sposoby zdobienia

  • Grawerowanie wewnętrzne (tzw. grawerowanie 3D) – pozwala na uzyskanie wzoru wewnątrz tafli, dzięki czemu będzie on sprawiał wrażenie trójwymiarowego. Możliwe jest odtworzenie każdego, nawet bardzo szczegółowego motywu w odcieniach szarości;
  • Grawerowanie laserowe powierzchniowe – najbardziej powszechny sposób grawerowania, umożliwia tworzenie precyzyjnych wzorów czarno-białych;
  • Grawerowanie piaskiem – dzięki wykorzystywanemu do tej metody strumieniowi piasku lub specjalnego środka ściernego można wytłoczyć niemal każdy wzór.

Efekty grawerowania oczywiście różnią się w zależności od zastosowanych narzędzi i technik. Jednak niezależnie od wybranego sposobu rytowania tafli w rezultacie uzyskasz perfekcyjne, nietuzinkowe i przyciągające uwagę wykończenie powierzchni szkła. W takim kontekście grawerowany element staje się produktem luksusowym.

Popularne formy zastosowania szkła grawerowanego

  • Personalizacja firmowych elementów wykończenia wnętrz,
  • Znakowanie ścian działowych, balustrad i witryn,
  • Ozdabianie stolików, drzwi, kabin prysznicowych oraz luster,
  • Dekorowanie nagród, wyróżnień i statuetek ze szkła,
  • Personalizacja szklanych gadżetów ślubnych i podziękowań dla gości.