Balustrady szklane

balustrady szklane

Balustrady i barierki wykonane ze szkła zyskują w ostatnim czasie coraz więcej zwolenników. Rozwiązanie to z pewnością zostanie docenione przez tych z Państwa, którzy pragną uzyskać wrażenie lekkości ciągów pieszych, balkonów, tarasów oraz innych powierzchni wymagających tego typu zabezpieczenia.

Charakterystyka balustrad

 • Całkowicie bezpieczne dla użytkowników
 • Wykonane z różnego rodzaju szkła hartowanego
 • Estetyczne i funkcjonalne
 • Do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego
 • Ogromnie trwałe
 • Przygotowane według indywidualnego projektu
 • Możliwość pokrycia warstwą samoczyszczącą

Barierki szklane są przystosowane do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Doskonale prezentują się one w budynkach użyteczności publicznej, obiektach handlowych, budownictwie jednorodzinnym czy blokach mieszkalnych. Ze względu na wysoką estetykę oraz transparentność tafli balustrada rozjaśni i powiększy optycznie aranżowaną przestrzeń. Konstrukcje te mają za zadanie zabezpieczać ludzi w trakcie zmiany poziomu podłoża (np. podczas wchodzenia po schodach) lub na wysokości (na balkonie, tarasie itp.).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Balustrady szklane, mimo swojej lekkiej wizualnie formy, są konstrukcjami bardzo bezpiecznymi w użytkowaniu. Do ich wykonania używa się bowiem najczęściej szkła hartowanego laminowanego – bezbarwnego lub kolorowego. Szkło tego typu składa się z dwóch lub większej liczby tafli sklejonych żywicą lub specjalną folią, które w przypadku uszkodzenia konstrukcji trzymają ją w całości aż do momentu wymiany zniszczonego elementu.

Zastosowanie szkła hartowanego laminowanego powodowane jest nie tylko zdrowym rozsądkiem, ale także przepisami wprowadzonymi przez Ministra Infrastruktury, które nakazują stosowanie właśnie tego rodzaju tafli w budynkach publicznych. W pomieszczeniach mieszkalnych można oczywiście zastosować inne rozwiązania.

Pełna dowolność

Aby jak najlepiej sprostać Państwa wymaganiom, balustrady i barierki szklane wykonujemy według indywidualnego projektu, dostosowanego do rodzaju i wielkości przestrzeni użytkowej. Na życzenie przygotujemy balustradę w dowolnym kolorze oraz wzorze. W zależności od Państwa indywidualnych potrzeb oraz charakteru pomieszczenia, w którym ma powstać balustrada, proponujemy nowoczesne struktury samonośne lub klasyczne konstrukcje oparte na słupkach montowanych do podłoża.

Możecie Państwo również dokonać wyboru jednego spośród kilku typów barier:

 • Balustrady o pełnej wysokości – gdzie szkło stanowi część lub całość ściany. Zazwyczaj są to szyby o pełnej wysokości pomieszczenia;
 • Szklane wypełnienia – jeśli szkło osadzone jest w ramie, a ponad taflą znajduje się poręcz, której zadaniem jest przeniesienie obciążeń liniowych;
 • Szkło wolnostojące – kiedy szyba zamocowana jest w odpowiedniej pozycji wzdłuż dolnej krawędzi szyby i zakłada się, że przenosi wszelkie obciążenia. Wymagana jest poręcz, jednak jest ona przymocowana raczej do górnego brzegu szyby niż do pionowych słupków typowych dla szklanych wypełnień.

Słupki i poręcze tradycyjnych balustrad wykonujemy najczęściej ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Do wyboru macie Państwo następujące rodzaje powierzchni poręczy: ocynkowana, pomalowana (w systemie RAL), wypolerowana lub matowa.

Już dziś możecie Państwo:

 • Zabezpieczyć użytkowników przed nieszczęśliwym wypadkiem
 • Uatrakcyjnić swoje schody lub balkon
 • Nadać charakteru dowolnemu wnętrzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.