Szkło zamiast kafli w kuchni

szkło przy szafkach w kuchni

Bardzo modnym wykończeniem kuchni są szklane płyty umieszczane na ścianie. Do tego celu stosuje się najczęściej płyty hartowane o grubości 6 mm. W kuchni najlepiej stosować materiały odporne na wilgoć i takie, które nie będą sprawiały problemów z utrzymaniem czystości. Najczęściej szklane tafle stosuje się w celu zabezpieczenia ściany przed tłuszczem chlapiącym podczas gotowania czy też wodą w okolicach zlewozmywaka oraz przed zarysowaniem. Szkła do kuchni można zamocować na hakach, specjalnych śrubach, w metalowych lub drewnianych ramach czy też za pomocą kleju.

Zastosowania i rodzaje szkła w aranżacji wnętrz

Do wyboru są różne rodzaje szkła. Można zastosować szkło pyroszyld opisane powyżej. Przeźroczyste szkło doskonale wyeksponuje ładną ścianę. Może ono przykrywać ścianę pomalowaną ciekawą farbą albo pokryte przyciągającą uwagę tapetą. Ciekawym rozwiązaniem jest włożenie między tafle a ścianę plakatu bądź po prostu rodzinnych zdjęć. Tafle szklane można także podświetlić od środka co zapewni niesamowite wrażenie.

Na płyty szklane na ścienne nadają się dodatkowo takie rodzaje szkła jak:

  • decormat bezbarwny
  • decormat kolorowy
  • ornament Master Carre, Ligne, Lens, Point, Ray
  • szkło Optiwhite

Przykład zastosowania szkła zbrojonego wirefloat (Pyroshield). Szkło zbrojone w kuchni ma właściwości ognioodporności, które zostały potwierdzone w badaniach laboratoryjnych na całym świecie. Szkło to w wyniku uderzenia mechanicznego lub szoku termicznego pęka, ale siatka metalowa zabezpiecza w czasie pożaru przed jego rozpadem. Ruch ognia, gorących gazów i dymu zostaje zatrzymany, nawet jeśli tafla jest popękana lub poważnie uszkodzona. Niektórych wypadkach oznacza to, że szkło będzie stanowić barierę dla ognia i dymu przez okres nawet do 60 minut. Ze względu na te właściwości idealnie nadaje się na drzwi i ścianki działowe zwłaszcza, kiedy wymagana jest przepuszczalność światła. Daje przy tym możliwość stworzenia większej prywatności (szkło wzorzyste) lub pełnej widoczności (szkło polerowane).

Poniżej przykład zastosowania nowoczesnego szkła do kuchni wraz z eleganckimi śrubami ze stali.

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]Jeśli chcemy zabezpieczyć możliwość dostawania się zanieczyszczeń pod ekran szklany – możemy całość podkleić bezbarwną przeźroczystą taśmą (służy do żywicowania szkła).

Inne śruby jakie można wykorzystać:

ozdobne śruby do montażu szkła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.